> O školi  > Knjižnica
Obilježili smo

Povodom Međunarodnog dana životinja u knjižnici je održana izložba knjiga u kojima se opisuju životinje.

Godina 2011. Proglašena je godinom kemije.

23.9. Dan evropske kulturne baštine

U školskoj knjižnici obilježen je 23.9. Dan evropske kulturne baštine. Hrvatska kultura duboko je ukorijenjena u evropskoj kulturi.

Povod za pokretanje ovakve manifestacije bio je projekt pod nazivom „Otvoreni dani kulturnih spomenika“ koji je prvi puta održan u Francuskoj 1984. godine sa ciljem da se širokoj publici prikažu spomenici koji im nisu dostupni tijekom godine.

Hrvatska se ovoj manifestaciji pridružila godine 1995. proglašenjem posavskog sela Krapje - selom graditeljske baštine, gdje se već petnaestu godinu uspješno nastavlja tradicija održavanja Dana.

14.11., 170. godišnjica rođenja Augusta Šenoe

Snažan dojam na mene su ostavile Povijestice, Kameni svatovi posebno.

Ide vrijeme, majka radi,

štedi, kupi, redi, gladi,

Niže, kupi, sve to više,

čeka, čeka i uzdiše;

perje čeha, kuću sprema,

Majka čeka, snahe nema.

Dan grada Kutine

752 godine grada Kutine

Putem panoa htjeli smo upoznati učenike koji su pisci rođeni u našem gradu. To su: Andrea Pisac, Simo Mraović, Dubravka Ugrešić.

18.11.2008. Vukovar

…Oni su mrtvi-al priđite bliže;

Vidite tračak taj bliedi i fini;

čudno to svietlo, što s groba se diže;

ti ideali su besmrtni njini.

Vidjeli ste ih-te turobne humke:

Rake heroja, što mrijet su znali.

Pođite sada, al pođite šutke!

Znajte, da i oni za vas su pali…

4.11.1905. rođen je Dragutin Tadijanov

Bio sam kao i ti

Ti koji ćeš živjeti

U patnjama srca, još dugo

Poslije mene znaj,

I moja su krila

Žumorila i cvijeće

Mirisno mi cvalo.

I ja sam bio, kao i ti, mlad.

4.10.2008 u našoj školi obilježen je Međunarodni dan životinja. Dr. vet. Alenka Obrad održala je predavanje o kućnim ljubimcima učenicima od prvog do četvrtog razreda. Načinjeni su panoi na kojima su bili izloženi likovni radovi njihovih kućnih ljubimaca.

Dan neovisnosti 8.10. obilježen je u našoj školi putem panoa.

U našoj školi obilježen je dječji tjedan. Učenici su išli na kazališnu predstavu a putem panoa mogli su se upoznati s dječjim pravima.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici prvih razreda posjetili su knjižnicu. Knjižničarka ih je upoznala s prvilima knjižnice. Pročitala im je knjigu Ježeva kućica. Razgovarali su o knjizi i školski sat je brzo prošao.

Na nekoliko panoa obilježen je život i rad Marina Držića.

TEMA OVOG MJESECA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI JE "PRIJATELJSTVO". VJEROUČITELJICA IVANA ZAJEDNO S KNJIŽNIČARKOM ODRŽALA JE SAT NA TU TEMU

.

U našoj knjižnici je obilježen Hrvatski olimpijski dan, 10.9.2008. Udruga kineziologa organizira pješačenje ispred Robne kuće u 11:00. I naši učenici će sudjelovati na toj manifestaciji, obućeni u majce bijele boje koje simboliziraju mir i prijateljstvo. To su vrijednosti koje olimpijski pokret promiče u svijetu.

U knjižnici je održan sat za učenike četvrtih razreda uporaba enciklopedija i leksikona.

U prostorijama knjižnice učenici drugog razreda naučili su sve o časopisima.

Dan europskih jezika

Povodom dana europskih jezika sa nastavnicam engleskog i njemačkog jezika te knjižničara učenici su pisali poruke na engleskom i njemačkom jeziku te ih stavljali na pano.

JESEN

Povodom dana jeseni knjižničarka je u prostorijama knjižnice čitala pjesme o jeseni. Prisustvovali su učenici 5-ih i 6-ih razreda.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

Osnovna škola Stjepana Kefelje Kutina / Nikole Tesle 1, HR-44320 Kutina / os-stjepana-kefelje-kt.skole.hr / ured@os-stjepana-kefelje-kt.skole.hr